MASzociológia
Study location | Hungary, Budapest |
---|---|
Type | Master, full degree studies |
Nominal duration | 4 semesters |
Study language | Hungarian |
Awards | MA |
Course code | Social Science |
Entry qualification | Bachelor diploma (or higher) Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociológia, a társadalmi tanulmányok alapképzési szak. Egyéb alapszakos diplomákat egyedileg bírálunk el a teljesített kreditek alapján. Aki nem teljes kreditérték beszámítású oklevéllel jelentkezik, annak a felveteli@tatk.elte.hu címre lehet kreditelismerési eljárásra kérvényt benyújtania úgy, hogy csatolja a felsőoktatásban elvégzett tárgyainak igazolását. (Az e-mail tárgyában és tartalmi részében is szerepeljen, hogy melyik szakra nyújt be kérvényt.) A jelentkezéssel feltöltendő dokumentumok:
Ha az eredeti dokumentumok nem magyar vagy angol nyelven kerültek kiállításra, a dokumentumok magyar vagy angol nyelvű fordítását is csatolni szükséges. Beiratkozásra hozza magával az eredeti dokumentumokat! The entry qualification documents are accepted in the following languages: English / Hungarian. Often you can get a suitable transcript from your school. If this is not the case, you will need official translations along with verified copies of the original. Az iskola gyakran tud megfelelő nyelven kiállított igazolással szolgálni. Amennyiben ez az Ön esetében nincs így, szüksége lesz hivatalos fordításra az eredeti dokumentum hivatalos másolatával együtt. You must take the original entry qualification documents along with you when you finally go to the university. |
---|
Language requirements | Hungarian Hungarian |
---|
Other requirements | A motivation letter must be added to your application. A jelentkezőknek fel kell tölteniük egy magyar nyelvű motivációs levelet, amelyben bemutatkoznak, és felvázolják a jelentkezés okait, beleértve a motivációkat, érdeklődési körüket és a programmal kapcsolatos céljaikat 1500 és 4000 karakter közötti terjedelemben. Felvételi procedúra: A teljes jelentkezési csomaggal rendelkező jelentkezőket a felvételi bizottság szóbeli felvételi vizsgára hívja. Az intézményi felvételi pontok a korábbi tanulmányi eredményekből (a leadott dokumentumok alapján) és a szóbeli felvételi vizsga eredményéből tevődnek össze. A felvételi vizsga a jelentkezők általános, valamint szakmai tudását és érdeklődését méri fel. A sikeres felvételi vizsga a felvétel feltétele. Sikertelen felvételi vizsga esetén a jelentkezést elutasítjuk. |
---|
More information |
---|
Overview
Magyarország leghosszabb ideje működő szociológusképzése a társadalomkutatás témáinak és módszereinek egyedülállóan széles kínálatát nyújtja. A szak célja társadalmi problémák kezelésében jártas, széles látókörű, interdiszciplináris tudással rendelkező szociológus szakemberek képzése.
A kurzuskínálatunkban egyszerre próbáljuk megjeleníteni a sokféleséget és az elmélyülés, a specializáció lehetőségét, hogy a tőlünk kikerülő kutatók szakképzett értelmiségiek és művelt szakemberek legyenek.
A szak a társadalmi élet, a közigazgatás, irányítás, oktatás, tervezés, ellenőrzés, szervezés, kutatás területén elhelyezkedni kívánó fiatalok munkaerő-piaci esélyeit alapozza meg, illetve előkészíti a legjobbakat a doktori fokozat megszerzéséhez.
A képzés során már az első félévtől hangsúlyt fordítunk arra, hogy a hallgatók az önálló kutatásban való jártassághoz szükséges készségeket megszerezzék.
Három, útközben választható specializációt kínálunk:
- TÁRSADALMI DINAMIKA ÉS HÁLÓZATKUTATÁS
- ÖSSZEHASONLÍTÓ TÁRSADALOM- ÉS KULTÚRAKUTATÁS
- MIKROSZOCIOLÓGIA ÉS SZOCIÁLPSZICHOLÓGIA
Szakigazgató:
Berényi Eszter, habil. egyetemi docens
Felvételi követelmények:
Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe a szociológia, a társadalmi tanulmányok alapképzési szak. Egyéb alapszakos diplomákat egyedileg bírálunk el a teljesített kreditek alapján.
Aki nem teljes kreditérték beszámítású oklevéllel jelentkezik, annak a felveteli@tatk.elte.hu címre lehet kreditelismerési eljárásra kérvényt benyújtania úgy, hogy csatolja a felsőoktatásban elvégzett tárgyainak igazolását. (Az e-mail tárgyában és tartalmi részében is szerepeljen, hogy melyik szakra nyújt be kérvényt.)
A jelentkezőknek csatolnia kell az alapszakos diplomát és teljesítésigazolást (transcript of records) az alapképzésről eredeti nyelven. Ha az eredeti dokumentumok nem magyar vagy angol nyelven kerültek kiállításra, a dokumentumok magyar vagy angol nyelvű fordítását is csatolni szükséges.
További feltöltendő dokumentumok:
- motivációs levél magyarul
- teljesítésigazolás (transcript of records) a magyar előkészítő képzésről
- a magyar előkészítő képzés sikeres lezárását igazoló nyilatkozat
- útlevélmásolat
Felvételi procedúra:
A teljes jelentkezési csomaggal rendelkező jelentkezőket a felvételi bizottság szóbeli felvételi vizsgára hívja. Az intézményi felvételi pontok a korábbi tanulmányi eredményekből (a leadott dokumentumok alapján) és a szóbeli felvételi vizsga eredményéből tevődnek össze. A felvételi vizsga a jelentkezők általános, valamint szakmai tudását és érdeklődését méri fel.
A sikeres felvételi vizsga a felvétel feltétele. Sikertelen felvételi vizsga esetén a jelentkezést elutasítjuk.
Felvételi vizsga:
Igen
Felvételi vizsga típusa:
Szóbeli
Felvételi vizsga helyszíne:
Online
Irodalom:
- Beck, Ulrich: Túl renden és osztályon? – Társadalmi egyenlőtlenségek, társadalmi individualizációs folyamatok és az új társadalmi alakulatok, identitások keletkezése. In: Angelusz Róbert – Éber Márk – Gecser Ottó (szerk.): Társadalmi rétegződés olvasókönyv. Tankönyvtár [www.tankonyvtar.hu], Bp., 2010.
- Goffman, Erving: A terepmunkáról. In: Bodor Péter (szerk.): Szavak, képek, jelentés. Kvalitatív kutatási olvasókönyv. L’Harmattan, Bp., 2013. 53-60. old.
- Rudas Tamás: Közvélemény-kutatás, 2. kiadás. Budapest: Corvina, 2006.
- Weber, Max: A tudomány mint hivatás. In: uő.: Tanulmányok. Osiris, Bp., 1998. 127-155. old.
Kapcsolattartó:
Nemzetközi Iroda, Bagi Eszter Borbála
E-mail: international@tatk.elte.hu
Programme structure
Career opportunities
A szakon végzettek a társadalom-irányítási, társadalom-fejlesztési, államigazgatási, önkormányzati civil-társadalmi és gazdasági szervezetekben munkaszervezési, jóléti, kulturális, szociális, oktatási stb. szférákban sikeresen látnak el megvalósítandó fejlesztési, irányítási, kutatási, elemzői, szakértői, szervezési feladatokat.